Престижність професій

ІСПП НАПН України
м.Київ 04070
вул. Андріївська, 15
каб. 9
telephone icon(044) 425-24-08  
(приймальня)
Четвер, 10 квітня 2014 00:00

2014-04-10 XXV Міжнародна спеціалізована виставка «Освіта та кар’єра – 2014»

  • розмір шрифту зменшити розмір шрифту зменшити розмір шрифту збільшити розмір шрифту збільшити розмір шрифту
  • Друк
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

В межах XXVМіжнародної спеціалізованої виставки «Освіта та кар’єра – 2014» який проходив 10 квітня 2014 року відбулась презентація Навчального посібника "Соціально-психологічні чинники престижності професій: підготовка молоді до активного самоздійснення на сучасному ринку праці"та концепт Інтернет-ресурсу творчого колективу за темою НДР "Моніторинг чинників професійного самовизначення молоді в умовах упровадження національної рамки кваліфікацій"

В межах XXVМіжнародної спеціалізованої виставки «Освіта та кар’єра – 2014» Найдьоновим М. І. було проведено лекцію: "Рефлексія соціально-психологічних ресурсів удосконалення системи профорієнтації при впровадженні національної рамки кваліфікацій", були розглянуто дві проблематизації над якими розмірковували учасники конференції: 1) чи є можливості самоорганізації у очікуванні досконалості адміністративних рішень;  2) взаємодії лідерів думки і лідерів досягнень при впровадженні Національної рамки кваліфікацій. Представлено досвід світових та вітчизняних альтернатив формалізації вибору.

В межах виставки презентовано навчальний посібник"Соціально-психологічні чинники престижності професій: підготовка молоді до активного самоздійснення на сучасному ринку праці" який зайняв ІІ місце у конкурсі серед фахових видань НАПН України. Розглянуто питання удосконалення системи профорієнтації на основі соціально-психологічної складової професійного самоздійснення  представлена авторська класифікація та компетентнісний підхід який передбачає  відповідь на виклики суперечності ринку освіти рамка кваліфікацій (компетенції і кваліфікації). Із всієї кар’єри в соціально-психологічному смислі  виділяти соціально психологічні чинники як видучі, а потім вже виділяти спеціальні професійні: вміння давати послугу, розбиратися в собі, вміти планувати кар’єри тощо. Також представлено рамку кваліфікацій, яка передусім передбачає вміння набувати знання про себе.

Проаналізовано здобутки зарубіжної науки, розглянуто роль престижності у професійному виборі особистості. Представлено дані всеукраїнського моніторингу рівня та чинників престижності професій, що здійснюється Інститутом соціальної та політичної психології НАПН України з  2008 р. На основі аналізу емпіричних даних щодо уявлень про професійну успішність і конкурентоздатність, фінансових домагань, професійної мобільності, якості професійного планування тощо розгорнуто картину готовності вітчизняної молоді до професійного самоздійснення на ринку праці. До кожного розділу подано систему завдань, спрямованих передусім на формування професійного мислення.

Було вперше презентовано концепт Інтернет-ресурсу творчого колективу за темою НДР "Моніторинг чинників професійного самовизначення молоді в умовах упровадження національної рамки кваліфікацій" який розрахований на велике широке коло споживачів головна мета якого має інформативно-практичний характер, слугуватиме базою моніторингу суспільних процесів.

Як результат – за підсумками виставки учасники змогли ознайомитися з концепт Інтернет – ресурсом творчого колективу за темою НДР «Моніторинг чинників професійного самовизначення молоді в умовах упровадження національної рамки кваліфікацій» в межах якого було представлено перелік розробок творчого колективу; тестувальний модуль – де планується розміщення опитувальників, співпраця в межах інституцій, що надасть змогу відбуватися обмін теоретичним та практичним доробками; надасть познайомитися з угодами, новинами, системою координувань в межах досліджень, тощо. По закінченню кожен учасник отримав зворотний зв’язку, а також можливість ознайомитися з більш детальним оглядом посібника.

Читати 1918 разів Останнє редагування Вівторок, 25 листопада 2014 10:36
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми знаємо, як використовувати свої ресурси для досягнення великих результатів ...

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #fevec9 #133f10441 #100313115745