Престижність професій

ІСПП НАПН України
м.Київ 04070
вул. Андріївська, 15
каб. 9
telephone icon(044) 425-24-08  
(приймальня)
Понеділок, 19 листопада 2012 00:00

2012-11-05 Мобільна мультимедійна технологія діагностики чинників професійного самовизначення: врахування престижності професій у профорієнтаційній роботі

  • розмір шрифту зменшити розмір шрифту зменшити розмір шрифту збільшити розмір шрифту збільшити розмір шрифту
  • Друк
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

У перший день XX міжнародної спеціалізованої виставки «Освіта та кар’єра – 2012», що проходила 15-17 листопада 2012 року в Українському домі  (м. Київ), співробітниками лабораторії моніторингу суспільно-політичних процесів Інституту соціальної та політичної психології НАПН України було проведено семінар «Мобільна мультимедійна технологія діагностики чинників професійного  самовизначення:  врахування престижності професій  у профорієнтаційній роботі». Керівник семінару – провідний науковий співробітник лабораторії доктор психологічних наук Найдьонов М. І. представив учасникам заходу технологію тестування (опитування) за допомогою планшетів, ознайомив з можливостями, які вона надає дослідникові – організатору та безпосереднім виконавцям –  та її перевагами у порівнянні з традиційними способами проведення подібного роду досліджень.

Технологія складається з двох підсистем: мобільного збору даних за допомогою планшетів та управління мережею інтерв’юерів через інтернет-ресурс (сайт). Завдяки цьому у дослідника є можливість швидко консолідувати дані з територіально віддалених місць та здійснювати багаторівневий контроль за дотриманням процедурних стандартів, що гарантує достовірність даних і надійність висновків, необхідні для прийняття особливо відповідальних рішень.

Застосування сучасних мультимедійних пристроїв у психологічному дослідженні робить можливим використання при тестуванні різних за формою стимулів: текстової інформації, графічних зображень, аудіо і відеопродукції та отримання як вербальних, так і невербальниї відповідей. Можливість фіксації мікро-різниці в часі виконання простих завдань (відповідей), надана їх виконанням на планшетах, дозволяє дослідникові "зазирнути" у когнітивно-емоційну систему людини, яка лежить в основі її несвідомих уподобань, настанов, дійсного ставлення, яке часто приховується за соціально бажаними або свідомо відкоригованими словесними відповідями.

 

Учасники семінару мали змогу переконатися у перевагах представленої технології та її перспективності, ставши учасниками опитування на планшетах, спрямованого на вивчення  чинників професійного самовизначення та встановлення місця в цьому процесі фактору престижності професій. Всі зацікавлені у подальшій взаємодії конкретизували свої очікування від неї в анкеті, заповненням якої було завершено семінар. 

Читати 1643 разів Останнє редагування Вівторок, 25 листопада 2014 10:28
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми знаємо, як використовувати свої ресурси для досягнення великих результатів ...

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #fevec9 #133f10441 #100313115745